Yaz Kursları


Menteşe Belediyesi tarafından her yıl 7 – 15 yaş arası çocuklara ücretsiz olarak verilen Yaz Kurslarına kayıtlar başlıyor. Yaz kurslarına kayıt yaptırmak isteyen çocuklar, 09 Haziran – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında ebeveynleriyle birlikte Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezine müracaat etmeleri ya da 0 252 214 93 67 numaraları telefondan aramaları yeterli olacaktır.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaz kursları sayesinde çocukların tatilde zamanlarını daha verimli değerlendirdiklerini belirterek, “Geleneksel hale getirdiğimiz yaz kurslarımıza katılım her geçen yıl artarak devam ediyor. Alanında uzman eğitmenlerimizin verdiği ücretsiz kurslar sayesinde çocuklar, istedikleri alanda kendilerini geliştiriyorlar. Kurslar ile çocuklarımız yaz tatillerini öğrenerek, üreterek ve becerilerini geliştirerek değerlendiriyorlar. Aynı zamanda kurslar sayesinde sosyalleşen çocuklarımız, kötü alışkanlıklardan da uzak duruyorlar. Aileler de birbirlerini tanıyıp, yeni dostluklar kuruyorlar.” dedi.
Menteşe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 7-15 yaş arası çocuklara, resim (pastel ve sulu boya), Takı Tasarım, Keman, Gitar, Ebru, Voleybol, Masa Tenisi, Karate, Latin ve Modern Danslar, Step – Aerobik (yetişkinler için), Jel Mum Yapma ve Halk Oyunları kursları verilecektir.