Şiir ve Gravürlerden Süzülen Karya

Şiir ve Gravürlerden Süzülen Karya

Şiir ve Gravürlerden Süzülen Karya
Tarihi Sekibaşı Hamamı, şair Hamdi Topçuoğlu’nun şiirleri ile gravür ve exlibris sanatçısı Ayşe Anıl’ın eserlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Menteşe Belediyesi, Menteşe Kent Konseyi ve MUSANDER’in ortaklaşa düzenlediği “Şiir ve Gravürlerden Süzülen Karya” adlı etkinlik, 08 Mayıs 2017 Pazartesi günü sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Tarihi Sekibaşı Hamamında çeşitli sanatsal aktivitelere yer verildiğini belirten Başkan Gümüş, “500 yıllık Tarihi Sekibaşı Hamamımız hem kentimizdeki sanatsal ve kültürel yayınların yer aldığı bir kent belgeliği, hem de bir sanat galerisi işlevi görüyor. İlçemize ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası da olan, zaman zaman sanatçılarımızın eserlerini sergilediği Tarihi Sekibaşı Hamamımız, önümüzdeki günlerde şair Hamdi Topçuoğlu’nun şiirleri ile gravür ve exlibris sanatçısı Ayşe Anıl’ın eserlerine ev sahipliği yapacak. Hamamönü mevkiinde 15’inci Yüzyıla ait olduğu bilinen ve kültür turizmi kapsamında restore edilerek hizmete açılan Tarihi Sekibaşı Hamamımız da sanatçılara ve sergilere yer vermeye devam edeceğiz. Tüm sanatseverlerimizi bu güzel etkinliğe bekliyoruz.” dedi.
“Şiir ve Gravürlerden Süzülen Karya” adlı etkinlik, 08 Mayıs 2017 Pazartesi günü Saat: 18.00’de yapılacak kokteyl ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.