Okullar Arası Atık Toplama Yarışması

Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışması Başladı

Menteşe Belediyesi ve Muğla Çevre Geliştirme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışması’nın dördüncüsü başladı. Menteşe’deki tüm ilk ve ortaöğretim okullarına açık olan yarışma sonunda, dereceye giren okullara ve öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

Yarışma ile geleceğin yetişkin bireylerine genç yaşta çevre bilincini aşılamak istediklerini ifade eden Başkan Gümüş, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha temiz, daha yeşil bir Menteşe bırakmayı hedefliyoruz. Bunu da sürdürülebilir çevre projeleriyle ve temiz çevre bilinciyle yapabiliriz. Bu amaçla Muğla Çevre Geliştirme Derneği ile ortaklaşa Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışmamızın dördüncü gerçekleştiriyoruz. Yarışmamız; atık pillerin toplanması, ambalaj atıklarının toplanması ve kullanılmış bitkisel atık yağların toplanması ile 3 kategoride gerçekleşiyor. Yarışmamız 31 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek. Yarışma sonunda 5 Haziran Dünya Çevre Gününde dereceye giren okullar ve öğrenciler ödüllendirilecek.” dedi.
Menteşe Okullar Arası Ödüllü 4. Atık Toplama Yarışması sonunda, yekap toplama birincisine dizüstü bilgisayar, bitkisel atık yağ toplama birincisine yazıcı ve en çok pil toplayan okula fotokopi makinesi, spor malzemeleri ve satranç takımı ödülleri verilecek.