Karma Resim Sergisi – Çıplak

ciplak_seliart

Tarihi Sekibaşı Hamamında, Karma Resim Sergisi
Menteşe Belediyesi’nin kent belleği özelliği taşıyan Tarihi Sekibaşı Hamamı görsel sanatlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Menteşe Belediyesi ve Şeli Art Project işbirliğiyle düzenlenecek olan ‘Çıplak’ adlı karma resim sergisi, 25 Nisan 2016 Pazartesi Günü Saat 17.30’daki açılış kokteyli ile sanatseverler ile buluşacak.
Şeli Art Project’in Tarihi Sekibaşı Hamamında görsel sanatlar alanında düzenlediği çağdaş sergide, izleyiciye çağdaş ile klasiğin kontrastını gözlemleme imkanı sunulurken, farklı teknik ve üslupları kullanan sanatçıları tanıma fırsatı da yaratıyor. Sanatçıların çok yönlülüğünü ve çeşitliliğini yansıtan karma sergide Türkan Ahenk, Neslihan Akbulut, Mahmut Kemal Arslan, Ayla Asilkan, Sedef Aydoğdu, Serap Can, Fatoş Çelebi, Füsun Değirmencioğlu, Aysel Erken, Altunay Geciroğlu, Esen Mermer, Sibel Yılmaz Özgüney, Ülker Saner, Deniz Say, Sibel Sicimoğlu, Rıfkı Ünal, Reyhan Tezer, Sevgi Yenersoy ve Şeli Abut Benhabib ‘in katılımıyla gerçekleşecek resim, fotoğraf, seramik, heykel, çini, enstalasyon, cam eserlerinden oluşan “Çıplak” adlı sergi 25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.
Tarihi Sekibaşı Hamamında çeşitli sergilere yer verildiğini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “500 Yıllık Tarihi Sekibaşı Hamamımız, kentle ilgili tüm yayınların yer aldığı, bellek ve sanat galerisi işlevini görüyor. İlçemize ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası da olan Tarihi Sekibaşı Hamamımız da çeşitli sanatsal sergilere de yer veriyoruz. Bu sergilerimize bir yenisini daha ekleyerek, ‘Çıplak’ adlı karma resim sergimizi 25 Nisan 2016 Pazartesi Günü Saat 17.30’daki açılış kokteylimiz ile sanatseverler ile buluşturuyoruz. Tüm Sanatsever halkımızı sergimize bekliyoruz” dedi.