Halk Ezgilerimize Yön Veren Ustalarımız 1

ustalarimiz020416
Halk Ezgilerimize Yön Veren Ustalarımız Anılıyor
Ormancı ve Karaova Düğünü gibi bilinen Muğla türkülerini yakan başta Kemancı Tahir olmak üzere Muğla yöresinin yerel müzisyenleri, Menteşe Belediyesi’nin düzenleyeceği ‘Halk Ezgilerimize Yön Veren Ustalarımız – 1’ Etkinliği ile anılacak.
Koordinatörlüğünü Kerimoğlu ve Karaova Düğünü kitaplarının Yazarı Edebiyatçı İlker Altınsoy’un yapacağı etkinlik 2 Nisan Cumartesi Günü Saat 20:00’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Etkinlik ile birçok esere imza atan yöresel müzisyenlerin bir araya geleceğini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Muğlamıza ait türkülerimizi yakan yerel müzisyenlerden Kemancı Tahir’i anacağımız etkinlikte, yöremiz eserlerinin doğru bir şekilde gelecek kuşaklara aktarılması da sağlanacak. Yöresel kültürümüze sahip çıkmak, orijinal haliyle gelecek kuşaklara aktarmak, hepimizin sorumluluğu. Ormancı ve Karaova Düğünü türkülerimiz başta olmak üzere birçok türkümüz, düzenleyeceğimiz etkinlik ile yöremizin çok değerli müzisyenler tarafından orijinal haliyle seslendirilecek. Etkinliğimize tüm halkımızın katılımını bekliyoruz” dedi.
‘Halk Ezgilerimize Yön Veren ustalarımız-1’ etkinliğinin koordinatörü Edebiyatçı Yazar İlker Altınsoy etkinlik ile TRT arşivine giren Muğla Türkülerinin orijinallerinin yerel halk müzisyenleri tarafından icra edileceğini kaydetti. Edebiyatçı Yazar Altınsoy, “Yerel müzisyenlerimiz eserleri ile bölgemizde üretilmiş olan halk türkülerimizi gelecek kuşaklara aktarmaktadırlar. Etkinliğimiz ile hem onlara haklarını teslim edecek, hem de Kemancı Tahir’i de anacağız” diye konuştu.