Göktepe Kültür ve Dayanışma Şenliği

goktepe030916
Üreticinin Kalbi Göktepe Şenliği’nde Atacak

Menteşe Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan Göktepe Kültür ve Dayanışma Şenliği’nin üçüncüsü bu yıl 3 Eylül 2016 Cumartesi günü Göktepe Meydanında başlıyor. Şenlik kapsamında yapılacak olan tohum takas etkinliği ile yerel tohumların tanıtılması ve kullanımının yaygınlaşması amaçlanırken, bölge üreticileri de alanında uzman isimler tarafından yapılacak sunumlar ile bilgilendirilecekler.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Göktepe 3. Kültür ve Dayanışma Şenliği ile halkın ve üreticinin bir araya geleceğini belirterek, Şenlik ile ayrıca Göktepe’nin tanıtımın yapılacağını ve kültürünün de yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılacağını söyledi.
Başkan Gümüş, “Göktepe 3. Kültür ve Dayanışma Şenliği içerisinde düzenlenen etkinliklerle tarımsal üreticinin gözü Göktepe’ye çevrilecek. Şenliğe katılan üreticilerimiz şenlik takviminde yer alan ve alanında uzman olan isimlerin sunumlarıyla doğru üretim teknikleri hakkında kendilerini daha da geliştirme fırsatı bulacaklar. Ayrıca şenlikte düzenlenecek tohum takas şenliği ile yerel üretim tohumlarımızın kullanımı da yaygınlaşacak. Menteşe Belediyesi olarak ilçemizi ve mahallelerimiz tanıtan, bölge üreticimizi bilgilendiren ve yerel tohumların kullanımını yaygınlaştıran bu tarz organizasyonlara destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Kimya Mühendisi ve Zeytinyağı Tadım Uzmanı Şeyma Gümüş Işık’ın sunumuyla saat 13.30’da başlayacak olan Göktepe Kültür ve Dayanışma Şenliği kortej yürüyüşü ile devam edecek. Protokol konuşmalarının ardından düzenlenecek panelde Prof. Dr. Ümmühan Gökovalı, Zeytin Dostu Derneği Genel Sekreteri Eczacı Atilla Totoş, Ziraat Mühendisi Sema Köseoğlu ve Ziraat Mühendisi Ali Şimşek, Coğrafi İşaretler, Zeytinyağı Üretimi ve Saklanması, Organik Tarım ve Organik Pazar, Toprak İşlemesiz Tarım hakkında şenlik katılımcıları ve bölge üreticilerini bilgilendirecekler. Sunumların ardından Tohum Takas Etkinliği ile devam edecek Şenlik Türk Halk Müziği dinletisi ile sona erecek.