Bahattin Gümüş 1972 yılında Muğla’nın Esençay köyünde doğdu. İlk eğitimini doğduğu köyde alan Gümüş, orta eğitimini Muğla Merkez Ortaokulu, lise eğitimini ise Turgut Reis Lisesinde yatılı olarak tamamladı.

Harita ve Kadastro Mühendisi olan Bahattin Gümüş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır.

2000 yılından itibaren kendi şirketinde çalışan Gümüş, 2004 yılında CHP ilçe yöneticiliği, 2007 yılında ise ilçe sekreterliği görevlerinde bulundu. Gençlik yıllarından bu yana aktif siyasetin içinde bulunan Bahattin Gümüş, 2009 yılında ilçe başkanlığına atandı. 2009 ve 2011 yıllarında ilçe başkanlığı görevine seçildi.

Sosyal demokrat oyların Muğla ilinde yükselmesi için ekibi ile birlikte ciddi çalışmalar yaptı. CHP sevdalısı olan Gümüş, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası kurultay delegesi ve aynı odanın temsilci yardımcısıdır.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Muğlaspor ve Saburhanespor kulüpleri üyesidir.

Bu şehrin içinden gelen, sorunları iyi bilen Bahattin GÜMÜŞ’ün hedefi sizlerle birlikte Menteşe’yi yönetmek, devraldığı bayrağı daha da yükseklere taşımaktır.

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi

2018 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemeleri 30/11/2018 tarihinde sona erecek olup, mükelleflerimizin bu tarihe kadar vergilerini yatırmaları önemle duyurulur.